1. Wydanie monografii gminy Parzęczew

    Wnioskodawca: „Wiejski Ośrodek Kultury”
    Całkowity koszt projektu: 34 983,00 zł
    Kwota pomocy przyznana przez LGD: 34 983,00 zł

    Stowarzyszenie „Wiejski Ośrodek Kultury” w Śniatowej istnieje od 2006 roku. Celem działania stowarzyszenia jest m.in. integracja mieszkańców terenów wiejskich, promocja lokalnych tradycji i zwyczajów oraz współpraca z lokalnym samorządem i władzami gminy w zakresie tworzenia lepszych warunków do życia na wsi.

    W wyniku realizacji projektu została opracowana i wydana publikacja (w wersji papierowej, elektronicznej oraz w postaci prezentacji multimedialnej) przyczyniająca się do zachowania lokalnego dziedzictwa, poświęcona historii Parzęczewa i okolicznych miejscowości. Nakład publikacji wyniósł 200 szt

  2. Wydanie śpiewnika regionalnego wraz z płytą CD

    Wnioskodawca: „Wiejski Ośrodek Kultury”
    Całkowity koszt projektu: 34 983,00 zł
    Kwota pomocy przyznana przez LGD: 34 983,00 zł

    Stowarzyszenie „Wiejski Ośrodek Kultury” w Śniatowej istnieje od 2006 roku. Celem działania stowarzyszenia jest m.in. integracja mieszkańców terenów wiejskich, promocja lokalnych tradycji i zwyczajów oraz współpraca z lokalnym samorządem i władzami gminy w zakresie tworzenia lepszych warunków do życia na wsi.

    Operacja zakładała opracowanie i publikacja śpiewnika zawierającego teksty utworów z repertuaru zespołów działających na terenie gminy Parzęczew wraz z wydaniem płyty CD z podkładami muzycznymi. W ramach projektu opublikowano 500 szt. śpiewnika wraz z płytami CD.

  3. Wydanie przewodnika turystycznego ,,Co w trawie piszczy – Uniejów i okolica”

    Wnioskodawca: Uniejowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych
    Całkowity koszt projektu: 30 750,00 zł
    Kwota pomocy przyznana przez LGD: 30 750,00 zł

    Celem Uniejowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Turystycznych jest przede wszystkim  rozwój i promocja przedsiębiorczości turystycznej miasta i gminy oraz rozwój społeczno-gospodarczego obszaru miasta i gminy Uniejów poprzez zintegrowane i kompleksowe promowanie usług turystycznych.

    W ramach operacji został wydany 40-stronnicowy przewodnik w formacie 21 cm x 21 cm, w pełnym kolorze, okładka foliowana, klejony, w nakładzie 1.000 egzemplarzy.

  4. „Publikacja o obszarze LGD – 100 lat OSP Dalików”

    Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Dalikowie
    Całkowity koszt projektu: 21 957,05 zł
    Kwota pomocy przyznana przez LGD: 21 957,00 zł

    Ochotnicza Straż Pożarna w Dalikowie działa od wielu lat. Głównym celem OSP jest zapobieganie pożarom oraz branie udziału w akcjach ratowniczych, do zadań jednostki należy również organizowanie zespołów świetlicowych, sekcji sportowych i innych form pracy społeczno-wychowawczej i kulturalno-oświatowej.

    Zakres projektu obejmuje opracowanie publikacji dotyczącej 100 lat działalności OSP Dalików, opracowanie treści publikacji, wykonanie dokumentacji fotograficznej zbiorów OSP, opracowanie graficzne publikacji, przygotowanie publikacji do druku w formie pliku PDF) oraz druk publikacji (nakład łączny – 300 sztuk, liczba stron jednego egzemplarza – 100, format – A4,

  5. Atrakcje turystyczne gminy Lutomiersk – wydanie folderu, spacerownika, mapy i pocztówek o gminie oraz utworzenie wirtualnej mapy gminy Lutomiersk.

    Wnioskodawca: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU GMINY LUTOMIERSK „NASZA GMINA”Całkowity koszt projektu: 48 939,60 złKwota pomocy przyznana przez LGD: 48 939,00 zł

    Gmina Lutomiersk stanowi według archeologów jeden z najstarszych ośrodków osadnictwa nie tylko na terenie województwa łódzkiego, ale na całych ziemiach polskich. Dlatego na terenie gminy można znaleźć wiele budowli oraz miejsc wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego m.in.: klasztor salezjanów (dawniej reformatów) niegdysiejszy zamek w Lutomiersku, w którym można obejrzeć wystawę archeologiczno-historyczną, czy kompleks dworcowo- pałacowy w Malanowie. Te i inne atrakcje turystyczne zostały kompleksowo opisane i opublikowane w kompleksowej publikacji, na którą składają się: – Mapa gminy Lutomiersk – opracowana mapa została umieszczona na stronie internetowej Gminy Lutomiersk, dodatkowo wykonanych zostało 1.000 szt. płyt CD/DVD z mapą – Folderu o gminie Lutomiersk (nakład 3.000 szt.), mapy (3.000 szt.) oraz pocztówek z tematyką gminy Lutomiersk (1.000szt.)- Spacerownik po gminie Lutomiersk (1.000 szt.), który zawiera opis każdej miejscowości z terenu

  6. Nagranie albumu płytowego CD „Melodie z mojego podwórka” Kapeli Podwórkowej „Konstantynowiacy” wraz z organizacją cyklu koncertów promocyjnych

    Wnioskodawca: Fundacja Rozwoju Kultury w Konstantynowie Łódzkim
    Całkowity koszt projektu: 21 957,05 zł
    Kwota pomocy przyznana przez LGD: 21 957,00 zł

    Na program płyty składają się utwory muzyczne od najstarszych mówiących o powstającej Łodzi, jej robotniczych tradycjach, zwyczajnym życiu mieszkańców, pięknie regionu i bezpośrednio dotyczących Konstantynowa (teksty napisane przez mieszkańców). Wszystkie piosenki są opracowane przez kierownika muzycznego kapeli – akordeonistę Tadeusza Worety – emerytowanego muzyka Teatru Wielkiego w Łodzi, związanego przez lata z „Wesołym Autobusem” założyciela i członka Kapeli od momentu jej powstania. W ramach projektu wyprodukowano 7 00o szt. albumów płytowych.

    kapela20.03.19

    TV.KONSTANTYNÓW przedstawia: " Melodie z mojego podwórka ", w wykonaniu Kapeli Podwórkowej " Konstantynowiacy " - koncert promujący płytę już 20.03.2019r. w MOK . ZAPRASZAMY . /prezentujemy nagranie historyczne, ciekawe czy ktoś zgadnie gdzie było nagrane,kiedy i z jakiej okazji, zapraszamy do zabawy/.

    Opublikowany przez TV Konstantynów Łódzki Środa, 13 marca 2019

    Kapelapłyta2

    TV.KONSTANTYNÓW przedstawia: " Melodie z mojego podwórka " - zapis koncertu Konstantynowskiej Kapeli Podwórkowej "Konstantynowiacy", promującego płytę pod tym samym tytułem . ZAPRASZAMY . cz . 2 .

    Opublikowany przez TV Konstantynów Łódzki Niedziela, 14 kwietnia 2019
  7.  Nagranie albumu płytowego CD „Konstantynowskie kolędowanie” wraz z organizacją cyklu koncertów promocyjnych

    Wnioskodawca: STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNE „CANTORES”
    Całkowity koszt projektu: 38 256,10 zł
    Kwota pomocy przyznana przez LGD: 38 256,00 zł

    Projekt odpowiada na problem zanikającej tradycji wspólnego śpiewania i muzykowania. Zespoły chóralne mają problem z naborem młodych uczestników, w szkołach wychowanie muzyczne też nie odpowiada na praktyczne potrzeby dzieci i młodzieży. Kolędy, to chyba najchętniej śpiewane wspólnie w gronie rodzinnym utwory muzyczne dlatego też właśnie ten repertuar zagości na płycie „Konstantynowskie kolędowanie”. Kolędy tradycyjne, współczesne oraz z repertuaru międzynarodowego wykona chór Cantores Misericordiae Dei – najmłodszy chór z Konstantynowa Łódzkiego.
    Plan realizacji projektu zakładał nagranie płyty CD składającej się z kolęd w opracowaniu na chór 4 głosowy. Autorami nagrania będzie chór Cantores Misericordiae Dei, instrumentaliści, akompaniatorzy. Nakład albumu płytowego CD – 5000 egzemplarzy (dodatkowo opracowany materiał informacyjny o zespole i część tekstów kolęd w postaci książeczki dołączonej do płyty).