„Majówka na 5-tkę” – Piknik rodzinny Bibianów

 

W minioną sobotę uczestniczyliśmy w „Majówce na 5-tkę” – pikniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Bibianów, przy współpracy z Gminą Parzęczew i Forum Inicjatyw Twórczych.

Jest to  już cykliczna impreza odbywająca się w Bibianowie, której celem jest aktywizacja dzieci i młodzieży oraz całej społeczności lokalnej jak również integracja międzypokoleniowa.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji dla każdej grupy wiekowej.

Nie obyło się bez gier i zabaw nie tylko dla dzieci i młodzieży ale również zabaw międzypokoleniowych jak np. turniej szachowy dorośli kontra osoby z niepełnosprawnością rozegrany na mega szachownicy.

Jednym z elementów spotkania było oddanie do użytku zagospodarowanego terenu „Piaskowego Wzgórza” – miejsca, które dedykowane jest dla ludzi młodych, rozwijania ich pasji i zainteresowań, w którym mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas jak również zacieśnić więzi.

Wychodząc na przeciw potrzebom ludzi młodych, wskazaliśmy kilka możliwości rozwoju przedstawiając między innymi rynek pracy, rozwiązania  technologiczne czy pomysły rozwoju mogące mieć wpływ na pozostanie młodzieży w regionie.

Piękna pogoda, ogromny udział  dzieci, młodzieży oraz mieszkańców sołectwa i społeczności gminnej sprzyjało wspólnej zabawie i aktywizacji.

Organizatorom życzymy dalszych sukcesów.