Spotkanie dotyczące projektu współpracy pn. „Sieć Lokalnej Informacji Turystycznej”

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy w dniu 28 lipca 2020 roku na godzinę 10.00 do Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej, Dzierżązna 4, 95-001 Biała, na spotkanie dotyczące przygotowywanego projektu współpracy.

Projekt pn. „Sieć Lokalnej Informacji Turystycznej”, będzie realizowany ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Tygiel Doliny Bugu z województwa podlaskiego.

Planowany projekt zakłada realizację działań mających na celu powstanie punktów, czynnych również w weekendy, odwiedzanych przez turystów, w których będą mogli oni zasięgnąć informacji na temat ciekawych miejsc na terenie LGD PRYM i możliwości wybrania się na wycieczkę (rodzinnie, grupowo), dotyczącą imprez cyklicznych, jak również informacji na temat atrakcji na terenie naszego Partnera.

W tym celu potrzebujemy stworzyć grupę aktywnych, kontaktowych, liderów, osób, które pracują lub prowadzą działalność związaną z obsługą turystów, np. pensjonaty, hotele, gastronomia, galerie, itp. Osoby te przeszkolimy, tak żeby wiedziały jak i co promować, zorganizujemy dla nich wyjazdy studyjne po obszarze LGD PRYM i LGD Tygiel Doliny Bugu, żeby wiedziały o czym mówią, wyposażymy punkty informacyjne w regał, tablicę i materiały promocyjne i informacyjne.

Zaangażowanie i aktywne informowanie turystów o możliwych „pakietach turystycznych” i atrakcjach w okolicy spowoduje wymuszenie ruchu po terenie naszego LGD, co przełoży się na zwiększenie obrotów w istniejących firmach mających działalność związaną z obsługą turystów i wytwarzaniem np. lokalnych produktów żywnościowych, rękodzieła, organizacją warsztatów, pokazów, eventów, itd. ale również usług, np. kosmetycznych, fryzjerskich, motoryzacyjnych.

Dodatkowo chcemy na terenie LGD PRYM rozmieścić do 36 tablic z mapą z zaznaczonymi atrakcjami, w tym usługami, produktami mającymi certyfikat marki Smak Wsi przetrwał w naszych produktach.

Częściową inspiracją do planowanych działań jest inicjatywa 15 przedsiębiorców z tereny LGD Tygiel Doliny Bugu, którzy sami się zrzeszyli, napisali i zrealizowali projekt tworząc własną markę Naturalnie nad Bugiem. Postawienie tablic i promowanie się wzajemne przynosi już rezultaty, partnerzy zauważyli zwiększonych ruch, a informacje od nowych klientów potwierdziły, że przyczyniła się do tego rekomendacja innego z partnerów projektu.

Zapraszamy osoby, które chcą się zaangażować w realizacje projektu SLIT, a także osoby zainteresowane uzyskaniem certyfikatu naszej marki lokalnej Smak Wsi przetrwał w naszych produktach.