Zaproszenie na konferencję „Rola inkubatorów kuchennych i szlaków kulinarnych w urynkowieniu produktów lokalnych. Dni produktu lokalnego”

Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu w partnerstwie z Województwem Świętokrzyskim i Gminą Dwikozy serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Rola inkubatorów kuchennych i szlaków kulinarnych w urynkowieniu produktów lokalnych. Dni produktu lokalnego”, która odbędzie się w Sandomierzu w dniach 26 – 28 sierpnia 2016 r.

loga

Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń w zakresie tworzenia i funkcjonowania inkubatorów kuchennych/przetwórczych i ich roli we wprowadzaniu na rynek przetworzonych produktów lokalnych. Przedstawione zostaną również szlaki kulinarne jako element zachowania dziedzictwa kulinarnego i rozwoju turystyki.

Konferencji towarzyszy śniadanie i kiermasz produktów lokalnych na rynku Starego Miasta w Sandomierzu w dniu 28 sierpnia 2016 r. Podczas kiermaszu będzie można odwiedzić stoiska wystawców z produktami lokalnymi najwyższej jakości. Wśród produktów nie zabraknie tradycyjnych wypieków, smakowitych wędlin, regionalnych napitków, lodów własnej produkcji, miodów oraz wielu innych osobliwych smaków kojarzonych z produktem lokalnym. W czasie trwania kiermaszu odbędzie się „Przegląd produktów lokalnych”, który będzie niepowtarzalną okazją do wzbogacenia swojej wiedzy na temat produktów lokalnych, sposobów ich wytwarzania i tradycji jaka się z tym łączy.

Do udziału w konferencji zapraszamy:

  • – rolników, właścicieli gospodarstw agroturystycznych;
  • – przedstawicieli Lokalnych Grup Działania;
  • – przedstawicieli organizacji pozarządowych w tym KGW, organizacji turystycznych;
  • – przedsiębiorców/restauratorów;
  • – przedstawicieli samorządu terytorialnego;
  • – wszystkie osoby zainteresowane tematyką konferencji.

Udział w konferencji należy potwierdzić przesyłając formularz zgłoszeniowy w terminie do 19 sierpnia br. na adres wskazany w formularzu.