Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza na szkolenia.

Szkolenia i spotkania będą dotyczyć:

  • Jak pozyskać środki finansowe na działalność w zakresie przetwarzania produktów rolnych w gospodarstwie?
  • Kreowanie partnerstwa w ramach SIR dla działania Współpraca PROW 2014-2020

loga

Podczas pierwszego z tych  szkoleń  zaprezentowane zostaną  zagadnienia dotyczące działań PROW 2014-2020 – „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, „LEADER” oraz kredyty preferencyjne  na inwestycje w przetwórstwie produktów rolnych.

Uczestnicy zostaną również poinformowani o uwarunkowaniach prawnych i związanych z tą działalnością wymagań prawa żywnościowego w zakresie sanitarnym i weterynaryjnym.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00 w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu ul. Chorzowska 16/18 . Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 90,00 zł.  Istnieje możliwość skorzystania z noclegu w przeddzień szkolenia po uprzednim zgłoszeniu.  Koszt noclegu  w wysokości 70,00 zł pokrywa uczestnik szkolenia.

Kartę zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać na załączonym formularzu do dnia 14czerwca 2016 roku na adres radom@cdr.gov.pl, lub faksem na numer 48 365 49 70.

Szkolenie odbędzie się w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu w dniu 17.06.2016 roku.

 

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie realizuje także projekt pt. „Kreowanie partnerstwa w ramach SIR dla działania Współpraca PROW 2014-2020” w ramach działań Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich w terminie kwiecień – listopad 2016 roku.
Celem operacji jest przygotowanie grupy doradców, pracowników sektora B+R, rolników, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, do poszukiwania partnerów, powoływania grup operacyjnych i opracowywania planu operacyjnego grupy operacyjnej w ramach działania „Współpraca”.
Grupą docelową przedsięwzięcia są potencjalni beneficjenci działania „Współpraca” PROW 2014-2020 w tym: doradcy szczególnie (brokerzy innowacji), rolnicy (reprezentanci grup producentów rolnych, klastrów, związków branżowych itp. współpracujących z doradcami WODR), przedsiębiorcy sektora rolno-spożywczego, przedstawiciele nauki; instytutów lub uczelni, partnerstwa sektora rolno – spożywczego w tym grup producenckich, przedstawiciele organizacji pozarządowych z obszarów wiejskich.
Operacja zostanie zrealizowana przy zastosowaniu różnych form szkoleniowych. Pierwszym działaniem będzie szkolenie metodą e-learning. Uczestnicy tego szkolenia (200 osób), którzy zaliczą test zostaną podzieleni na cztery 25 osobowe grupy. Każda z grup zostanie zaproszona na 3-dniowe szkolenie stacjonarne, w ramach którego zostanie przeprowadzone:

  • seminarium ściśle powiązane z tematyką modułów e-learningowych, co pozwoli ugruntować wiedzę zdobytą w ramach kształcenia na odległość;
  • prezentacja wyników badań poleczona z sesją panelową;
  • wizyta studyjna, która polegać będzie na zapoznaniu się z działalnością odwiedzanego podmiotu oraz możliwymi do zastosowania wynikami badań przedstawionymi przez przedstawiciela nauki (uczelni, instytutu branżowego);
  • warsztaty poświęcone będą wypracowaniu koncepcji powołania grupy operacyjnej oraz opracowaniu planu operacyjnego z wykorzystaniem wizyty studyjnej.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie Karty zgłoszenia uczestnictwa pocztą elektroniczną (skan) na adres: l.jawny@cdr.gov.pl lub pod nr faxu: 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, ul. Meiselsa 1, 31-063 Kraków – do 27.05.2016 r. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych, kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona 200 osób w przypadku szkolenia e-learning, 100 osób w przypadku szkolenia stacjonarnego.
Źródło:

http://www.cdr.gov.pl